User

Ben [K4U]eLectro ve işte benim hikayem
Selamlar. [Z] Group ve SAMP ile ilgili anılarımı sizlerle paylaşmak istiyorum, nostaljik bir an benim için. Aktif olduğum zamanlar 2012-2019 arası yıllardı ve nickimi [K4U]eLectro olarak hatırlıyorum ancak pek de emin değilim. Çoğunuz beni tanımayabilir, ama [Z] Group çocukluk yıllarımda bana büyük etki etti. Hatta bugünkü kariyerimi şekillendirmede önemli bir rol oynadı diyebilirim. Şu an 20 yaşındayım, 9 yaşındayken SAMP oynamaya başlamıştım.

Ben Z'de oynamaya başladığımda abimle birlikte oynuyordum. Abim [SeA] adında bir klan kurmuştu ve [SWAT] klanıyla kanlı bıçaklıydık. [SWAT]'lar ile çatışmadığımız zamanlarda en büyük meşgalemiz her oyuna girdiğimizde saatlerce insanlara klan tagı'nın ne olduğunu ve nasıl alındığı anlatmaktı. Tag almakla uğraşımız bitmiyor, bir de klan rengini almayı öğretmeye uğraşıyorduk. Yine de [SeA] olarak vasatın üstü bir klandık, [SWAT] gibi önümüze geleni almazdık, bir farkımız vardı. En büyük eğlencemiz [G_Unit]'in komutlu apartman mekanını basmaktı. [G_Unit]'in genellikle bir veya iki üyesi olurdu ve onlar mekanı savunmaya çalışırlardı. Eğer yanlış hatırlamıyorsam, bizim aramızda müdafaacıların en meşhuru [G_Unit]NoN'du, imanımızı gevretiyordu. Gemi bug'ını öğrenip mekanlarına girdiğim ilk günü hatırlıyorum ve "abow içi böylemiymiş la" diye çok çok incelemiştim. Apartmanın içine ilk girmeyi başardığımda [G_Unit]Renji hydra ile gelip üstümüze bomba yağdırmıştı.

Oyunun yanısıra bir müddet sonra forumda da bulunmuştum. Grafik bölümündeki grafik tasarımcılara büyük bir hayranlık duymuştum. Profil fotoğrafı, klan bannerı ve imza isteklerinde bulunur; okuldan gelip "acaba grafik isteğim yapılmış mı" diye yoklardım sürekli. Buradaki grafik tasarımcılara imrendiğim için zamanla ben de grafik tasarıma başladım hatta. Grafiğin yanısıra Spawn’ın çizdiği [Z] Ball'u çok beğenip countryball da çizmeye başlamıştım ve buradan yola çıkarak, en meşhurlarından olan Turkeyball Facebook sayfasında yönetici olarak çizim yaptım uzun bir süre. Yine resmi klanlara hayran kalarak, klanların bir parçası olmuştum. İlk klanım galiba [GsR] idi. Daha sonraları Chuck’ın klanı [K4U]'da topluluk yöneticisi olmuştum. Bir müddet sonra da [K4U]'yu terk edip yeni bir klan kurucuları arasına katılmıştım ama o klanın adını şu anda hatırlayamıyorum, sadece turuncu-mor renkleri olduğunu hatırlıyorum. Ama bir süre sonra [K4U]'ya geri dönmüştüm.

[K4U]'ya geri döndüğümde biraz grafik tasarım öğrenmiştim ve hatta bir şekilde forumda grafiker rütbesi almıştım. [K4U]'yu Chuck adına yöneten arkadaş benden bir logo istediğinde, tecrübesiz olduğumdan mütevellit Google'dan bulduğum bir kurukafa logosunu aparıp üzerine "K4U" yazarak göndermiştim. Şimdi biraz Web Archive'da dolaşınca o logoyu buldum:
[Resim: https://i.imgur.com/VLyExzY.png]
Uzun süre benim bu çalıntı logo kullanıldı, ancak sonra çalıntı olduğu ortaya çıktı ve forumda bir hafta boyunca bu olay gündemde kalmıştı. Baya utanmıştım. Bunların yanısıra forumun temasını beğenerek MyBB ile forum tasarlamaya da başlamıştım. Geriye dönüp baktığımda Z Group sayesinde öğrendiğim bu tür şeylerin hayatımda bir başlangıç noktası olduğunu görüyorum. MyBB forum tasarımcılığından web tasarımcılığına geçiş yaptım ve 16-17 yaşlarımda küçük işler yaparak harçlığımı kazandım. Countryball çizimleri ile illüstrasyon bilgisi edindim ve grafik tasarıma yoğunlaştım. Şu an grafik tasarımcısı olarak çalışıyorum ve özüne baktığımda çıkış noktasının burası olduğunu görüyorum. Bundan ötürü bu mecraya minnettarım.

Aklımda kalan bölük börçük anılardan ise; abimle birlikte sunucuya "Koruyucu1" ve "Koruyucu2" olarak girdiğimiz ve “Koyucu2” ile bizi kabullenmesi için dakikalarca tartıştığımızı, nicklerimize "TM" işaretini ekleyebilmek için deli gibi skor kastığımızı, yılbaşı etkinliklerini, Los Santos sahilindeki ağaç evi klan mekanımız olarak sahiplendiğimizi, yine [SWAT] klanı ile yaptığımız savaşları, Nosferatu'nun beni mavi Sultan'ına atıp şehir turu attırdığını, ilk grafik tasarımımı forumda paylaştığımda eleştiriler ile yerden yere vurulmamı, ilk grafiker ve topluluk yönetici rütbelerimi aldığımda hissettiğim mutluluk, yaptığım klan banner ve rank tasarımlarının forumda kullanılmaya başlanması gibi bir sürü anı. Yine de aralarında en çok güldüğüm Next’in 9 veya 10 level adminliğinin gözümüzün önünde alınışı ve 1 level animatöre düşürülüşü ve o gün Next'in s0beit açarak önüne geleni trolleye trolleye yaptığı muhteşem etkinlikler.

Web Archive'da yaptığım bannerlar'ında birkaçını bulabildim.
[Resim: https://i.imgur.com/rza4ffT.png]
[Resim: https://i.imgur.com/PwF82nN.png]
[Resim: https://i.imgur.com/CfV8F9S.png]

Ayrı bir parantez, Hwang'ı burada görünce çok sevindim. Onunla da pek çok anımız var. Abimle birlikte onun sunucularında mapper ve grafiker olarak bulunmuştuk. Adlarını yanlış hatırlamıyorsam, Samp Work ve Pegboard'da ekibindeydik. Ben sunucunun siteleri için index tasarımları ve grafik tasarımlar yapmıştım. Inferno'da da yer aldık ama sanırım orada yollarımız ayrıldı.

Velhasıl kelam, Z Group'un asıl kemik kitlesinin içinde yer almasam da, bana çok şey kattığını söyleyebilirim. Bundan ötürü çok mintterım efenim. Benim hayatıma dokundu bu topluluk. Hiç yoksa bugün yaptığım mesleğe bir fitil oldu zira buradaki grafik tasarımcılara özenerek bugünün temellerini attım.
[-] eLectro kullanıcısın mesajını 7 kullanıcı beğendi.
  • BozKurT..[RED] (04-04-2024 23:13:33), Toreador (04-04-2024 23:30:17), [Z]CrawLinq (05-04-2024 04:23:17), [Z]Hwang (05-04-2024 18:28:10), CitadeL (10-04-2024 11:31:27), Escapist[INF] (15-04-2024 01:04:26), dq the Almighty (30-04-2024 01:33:09)
Herşey yalan oldu be kardeş  kimisi evlendi kimisi ayrıldı kimisi atıldı tek kalan Z Group oldu oda yalnız kaldı.
[-] BozKurT..[RED] kullanıcısın mesajını 3 kullanıcı beğendi.
  • [Z]CrawLinq (05-04-2024 04:23:36), eLectro (06-04-2024 13:48:51), Wuzimu (28-04-2024 22:08:38)
böyle etki edebildiğimizi görmek güzel
[-] Toreador kullanıcısın mesajını 2 kullanıcı beğendi.
  • [Z]CrawLinq (05-04-2024 04:23:35), eLectro (06-04-2024 13:48:50)
Aga be..
[-] [Z]CrawLinq kullanıcısın mesajını 1 kullanıcı beğendi.
  • eLectro (06-04-2024 13:48:49)
Tekrardan hoş geldin.

Zaman çok çabuk geçiyor. Önemli olan bunların güzel hatıralar ve anılar olması. Okurken o dönemler aklımda canlandı.

SA-MP Work ve Pegboard projeleriydi, evet doğru. Güzel, temiz işler başarmıştınız.

Seni tekrardan burada gördüğüme sevindim. Smile
[-] [Z]Hwang kullanıcısın mesajını 3 kullanıcı beğendi.
  • eLectro (06-04-2024 13:48:47), Toreador (08-04-2024 12:53:37), Wuzimu (28-04-2024 22:08:44)
(05-04-2024, Saat: 18:35)[Z]Hwang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tekrardan hoş geldin.

Zaman çok çabuk geçiyor. Önemli olan bunların güzel hatıralar ve anılar olması. Okurken o dönemler aklımda canlandı.

SA-MP Work ve Pegboard projeleriydi, evet doğru. Güzel, temiz işler başarmıştınız.

Seni tekrardan burada gördüğüme sevindim. Smile

Hoş bulduk :—)
[-] eLectro kullanıcısın mesajını 1 kullanıcı beğendi.
  • Wuzimu (28-04-2024 22:08:51)
Hoş geldin Smile
[-] [Z]Lunaci[TR] kullanıcısın mesajını 2 kullanıcı beğendi.
  • eLectro (08-04-2024 22:27:07), Wuzimu (28-04-2024 22:08:53)
Hos geldin hocam zevkle okudum yazdıklarını. Kafamda eski günleri canlandırdı, teşekkürler
[-] CitadeL kullanıcısın mesajını 2 kullanıcı beğendi.
  • eLectro (11-04-2024 01:21:58), Wuzimu (28-04-2024 22:08:54)
Tekrardan hoş geldiniz
[-] Creature[INF] kullanıcısın mesajını 2 kullanıcı beğendi.
  • eLectro (11-04-2024 15:42:37), Wuzimu (28-04-2024 22:08:56)
O değilde yaşlandık lan hepimiz
[-] [Z]CrawLinq kullanıcısın mesajını 4 kullanıcı beğendi.
  • BozKurT..[RED] (12-04-2024 02:07:23), Escapist[INF] (15-04-2024 01:04:38), Creature[INF] (16-04-2024 16:12:35), Wuzimu (24-04-2024 19:51:51)

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi